Mediator sądowy

Kancelaria przyjazna mediacjom

Mediacja to dobry sposób na pozasądowe rozstrzyganie sporów, w którym oprócz stron, bierze udział osoba trzecia — mediator. Adwokaci w naszej kancelarii popierają taki sposób rozwiązywania problemów, w sytuacjach, które na to pozwalają.

Kiedy mediacja jest dobrym rozwiązaniem?

Mediacja świetnie sprawdza się w przypadku spraw cywilnych, takich jak sprawy rozwodowe i spadkowe, alimenty czy podział majątku. Może być też dobrym rozwiązaniem dla konfliktów związanych z prawem pracy lub skutecznym sposobem na uzyskanie odszkodowania.

Nie da się ukryć, że rozprawa sądowa wiąże się z wielkim stresem, oficjalną atmosferą i dużo większymi kosztami, zaś dobry prawnik pełniący funkcję mediatora może znacznie usprawnić i przyśpieszyć rozstrzygnięcie sporu. Warto więc rozważyć możliwość polubownego rozstrzygnięcia sporu, zwłaszcza że jeśli zdecydujemy się na nią dobrowolnie, negocjacje będą mogły trwać do momentu uzyskania efektu satysfakcjonującego obie strony.

Kancelaria MBRP przykłada wielką wagę, aby jej prawnicy mieli odpowiednią wiedzę na temat mediacji i każdorazowo informowali klientów o możliwości jej przeprowadzenia.